Číslo 64 má v mém životě několik zásadních významů. Především tedy jde o můj druhý počítač v životě – Commodore 64 (pardon, že sem tahám počítač, já vím, že jsem v úvodním článku psala, že tu nebudou, ale prostě, mám to v krvi). Mám na něj spoustu vzpomínek a ráda si s ním i teď hraji, skládám na něm hudbu a vůbec je skvělý a skoro nejlepší (nejlepší je ten první), a je mi sympatický. Jsem do něj občas platonicky zamilovaná, vždycky podle nálady 🙂 Pak je tu několik dalších šedesát čtyřek, třeba jednu dobu to byla maximální možná RAM mého PC. Nebo je to velikost osazené paměti v Didaktiku M, ze které se kus nepoužívá. 64 je také číslo dělitelné osmi, a tak násobky tohoto čísla vracejí jiná hezká čísla jako 128, 512, 1024, atd. Aww.

Nedávno se mi do života připletla další šedesát čtyřka. Tentokrát efková, za kterou visí tečka a nula. Nejde tentokrát o nic technického, ale o lékařskou diagnózu. Upřímně řečeno, nikdy jsem nebyla z žádné lékařské diagnózy tak vysmátá, jako z téhle. Je to něco, co mě těší. Ale koho by těšilo, že je mu diagnostikovaná nějaká nemoc a ještě by se s ní chlubil? Možná jen blázen, asi někdo jako já. L’étranger. Protože v naší krásné vlasti je trans*gender a gender oficiálně škatulkován do pouhých dvou kategorií, je tomu tak i v lékařství a ať se můžu snažit sebevíc, já na tom nic nezměním. Obecně to, o čem mluvím, už není v některých státech Evropy považované za něco, na co by člověk potřeboval lékařskou diagnózu. Bohužel u nás jsme sto let za opicemi, jako ostatně v lecčems dalším. Možná i stodvacetvosum. Proto se musím podřídit systému, proto mám diagnózu, která pro mě vlastně znamená konec otázek o mě, ale vůbec bych ji nemusela mít. Proto je potřeba mě “léčit”. Dobře, páni doktoři. Říkejte si tomu, jak uznáte za vhodné, ale do to doby, než k nám přijde to, co už je v západní Evropě běžné, já nemám čas čekat. Ono by to totiž taky nemuselo přijít vůbec a život je krátký a navíc jen jeden.

Takže milí člověci, kdož čtete tento pitomý blog, tady máte Aki* Tenshi. Ta hvězdička je tam schválně – buď tam můžete dát O, nebo nic. Ako kto chce, súdruhovia, súdružky i vy mezi tím 🙂 Mám vás (skoro pořád) ráda <3

Kategorie Jenom tak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *